Connect with us

Basketball

District 9 and District 10 Basketball and Wrestling Schedule for Feb. 6, 2021

Feb. 6, 2021 Basketball and Wrestling Schedule

The schedule is subject to change without notice and could be impacted at any point throughout the day/night because of a school’s COVID-19 protocols.

E-mail us to submit your watch live links

DISTRICT 9 BOYS’ BASKETBALL

Clarion-Limestone at Clearfield, 1:30 p.m.
Port Allegany at Kane, 12:30 p.m.
Moniteau at North Clarion, 1 p.m., Varsity Only
West Shamokin at DuBois Central Catholic, 1:30 p.m.
Redbank Valley at Sheffield, 2:30 p.m.
Forest Area at Clarion-Limestone – PPD
Galeton at Oswayo Valley – PPD

DISTRICT 9 GIRLS’ BASKETBALL

Kane at Port Allegany, 12:30 p.m.
St. Marys at Cameron County, 1 p.m.
Moniteau at Brockway, 1:30 p.m.
Indiana at Punxsutawney, 1:30 p.m.
Curwensville at Glendale, 3 p.m.
DuBois Central Catholic at Forest Area at West Forest, 6 p.m., Varsity Only
Northern Potter at Austin – Canceled
Elk County Catholic at Ridgway – PPD
Oswayo Valley at Coudersport – PPD

DISTRICT 9 AND 10 BOYS’ BASKETBALL

Cambridge Springs at Brookville, 6:30 p.m.
DuBois at Warren, 7:30 p.m.
Union at Mercer, 7:30 p.m.
Clarion at Oil City, 7:30 p.m.
A-C Valley at Slippery Rock – PPD

DISTRICT 9 AND 10 GIRLS’ BASKETBALL

Union at Mercer, 1:30 p.m.
DuBois at Warren, 2:30 p.m.
Oil City at Clarion-Limestone, 2:30 p.m.

DISTRICT 10 BOYS’ BASKETBALL

Ellwood City at Slippery Rock, Noon
Erie at Harbor Creek – 2:30 p.m.
Erie First Christian at International Sports Academy, 2 p.m., Varsity Only
McDowell at Baldwin, 2:30 p.m.
Grand River Academy (Ohio) at General McLane, 2:30 p.m.
Lakeview at Cochranton
Portersville Christian at Jamestown
Reynolds at Rocky Grove
West Middlesex at Mohawk
Kennedy Catholic at Sharpsville
Mercyhurst Prep at Fairview – 7:30 p.m.
Meadville at Grove City – PPD
Fort LeBoeuf at Titusville – PPD
Seneca at Corry – PPD
Neshannock at Sharon – PPD

DISTRICT 10 GIRLS’ BASKETBALL

Conneaut (Ohio) at Mercyhurst Prep, 1 p.m., Varsity Only
General McLane at Lakeview, 2:30 p.m.
Franklin at Saegertown, 2:30 p.m.
Union City at Fairview, 2:30 p.m.
Seneca at Meadville
Harbor Creek at McDowell
Struthers (Ohio) at Kennedy Catholic
Fort LeBoeuf at Harbor Creek – PPD

DISTRICT 9 AND 10 WRESTLING

D10 Class 2A Semifinals: Titusville at Reynolds (1 p.m..); Girard at Fort LeBoeuf (1 p.m.)
Mercer, Sheffield at Commodore Perry
Cameron County, Kane at St. Marys
Clearfield at General McLane
Redbank Valley at Punxsutawney
Bradford at Johnsonburg
Brockway at Tussey Mountain
Warren at Cranberry
Eisenhower, Hickory at General McLane
Sharpsville at Grove City
North East at Seneca
Union City at Cochranton
Franklin at Conneaut (Pa.)
Lakeview at Slippery Rock
Cambridge Springs at Union City
Saegertown at Meadville

More in Basketball