Dec. 29 basketball schedules powered by Hunter’s Station Golf Club
Schedule subject to change without notice
THURSDAY, DEC. 29
BOYS
JOE DECARBO IAABO SHOWCASE AT ALLEGENY-LIMESTONE (N.Y.)
Otto-Eldred vs. Wellsville (N.Y.), 12:45 p.m.
Port Allegany vs. Allegany-Limestone (N.Y.), 2:30 p.m.
Warren vs. Salamanca (N.Y.), 6 p.m.
Bradford vs. Olean (N.Y.), 7:45 p.m.
COMMODORE PERRY TOURNAMENT
Clarion-Limestone vs. Reynolds, 6:15 p.m.
Crawford Christian vs. Commodore Perry, 8 p.m.
CONNEAUT TOURNAMENT
General McLane vs. Girard, 5:30 p.m.
Maplewood vs. Conneaut, 8:30 p.m.
ELK COUNTY HOLIDAY TOURNAMENT AT ST. MARYS
Johnsonburg vs. Elk County Catholic, 6:30 p.m.
Ridgway vs. St. Marys 8 p.m.
FRANKLIN TOURNAMENT
Oil City vs. Rocky Grove, 6 p.m.
Fairview vs. Franklin, 7:30 p.m.
FREEPORT TOURNAMENT
Slippery Rock vs. Cornell, 5 p.m.
Obama Academy vs. Freeport, 6:30 p.m.
FREWSBURG (N.Y.) TOURNAMENT
Fort LeBoeuf vs. Eden (N.Y.)
North Collins (N.Y) vs. Frewsburg (N.Y.)
HARBOR CREEK TOURNAMENT
(Jefferson (Ohio), Struthers (Ohio), Harbor Creek, Seneca)
Consolation: Harbor Creek vs. TBA, 12 p.m.
Championship: Struthers (Ohio) vs. TBA, 1:30 p.m.
NESHANNOCK TOURNAMENT
Union (New Castle) vs. Wilmington, 5:30 p.m.
Greenville vs. Neshannock, 7 p.m.
PHILIPSBURG-OSCEOLA TOURNAMENT
(Curwensville, St. Joseph’s, Bald Eagle, P-O)
Consolation: Bald Eagle Area vs. Curwensville, 6 p.m.
Championship: St. Joesph’s Catholic Academy vs. Philipsburg-Osceola, 7:30 p.m.
PUNXSUTAWNEY TOURNAMENT
(Cameron County, Punxsutawney, Clarion, Marion Center)
Consolation: Marion Center vs. Punxsutawney 4 p.m.
Championship: Clarion vs. Cameron County 7:30 p.m.
SHALER TOURNAMENT
(Mercyhurst Prep, OLSH, Shaler, Sharon)
Consolation: Mercyhurst Prep vs. Sharon, 5 p.m.
Championship: OLSH vs. Shaler, 7 p.m.
TRINITY TOURNAMENT
(Hickory, Trinity, Albert Gallatin, Canon-McMillan)
Consolation: Albert Gallatin vs. Trinity, 1 p.m.
Championship: Hickory vs. Canon-McMillan 3 p.m.
KSAC SMALL SCHOOL
Forest Area at North Clarion
NON-REGION
A-C Valley at Lakeview
Cranberry at Venango Catholic
GIRLS
JOE DECARBO IAABO SHOWCASE AT ALLEGENY-LIMESTONE (N.Y.)
Portville (N.Y.) vs. Port Allegany, 11 a.m.
Jamestown (N.Y.) vs. Olean (N.Y.), 4:15 p.m.
JIM CLARK CLASSIC AT BISHOP MOORE HS ORLANDO
(Mercyhurst Prep, Lake Mary (Fla.), Orange Park (Fla.), St. Cloud (Fla.), Ponte Verde (Fla.), Apopka (Fla.), Eustis (Fla.), Bishop Moore (Fla).
BROOKVILLE TOURNAMENT
(Brookville, Brockway, DuBois, DuBois Central Catholic )
Consolation: Brookville vs. Brockway, 3 p.m.
Championship: DuBois vs. DuBois Central Catholic, 5 p.m.
COMMODORE PERRY TOURNAMENT
Clarion-Limestone vs. Reynolds, 2 p.m.
Crawford County Christian vs. Commodore Perry, 3:45 p.m.
CONNEAUT TOURNAMENT
Maplewood vs. West Middlesex, 4 p.m.
Erie vs. Conneaut, 7 p.m.
ELK COUNTY HOLIDAY TOURNAMENT
Ridgway vs. Elk County Catholic, 3 p.m.
Johnsonburg vs. St. Marys, 4:30 p.m.
FAIRVIEW TOURNAMENT
Northwestern vs. Union City, 4:30 p.m.
Corry vs. North East, 6 p.m.
General McLane vs. Seneca, 7:30 p.m.
HICKORY TOURNAMENT
Greenville vs. Fort LeBoeuf, 5:45 p.m.
Hickory vs. Neshannock, 7:30 p.m.
LAUREL TOURNAMENT
Grove City vs. Hopewell, 2 p.m.
Eden Christian vs. Laurel, 6:30 p.m.
MERCER TOURNAMENT
Moniteau vs. Sharon, 6 p.m.
Ambridge vs. Mercer, 7:30 p.m.
MOHAWK TOURNAMENT
(Mohawk, Wilmington, Deer Lakes, Shaler)
Consolation: Deer Lakes vs. Wilmington, 5:30 p.m.
Championship: Mohawk vs. Shaler, 7 p.m.
PUNXSUTAWNEY TOURNAMENT
Hazelton vs. Punxsutawney, 6 p.m.
(No second game)