Dec. 11, 2021 District 9 and District 10 boys’ and girls’ basketball schedules.
Schedule is subject to change without notice and is intended as a guideline only.
BOYS
HOOPS FOR HOPE HEROES KICKOFF at A-C VALLEY
North East vs. Karns City, 6 p.m.
A-C Valley vs. Portersville Christian, 7:30 p.m.
BROOKVILLE TIP-OFF TO.
Consolation: Union vs. Brockway, 3:30 p.m.
Championship: Warren vs. Brookville, 7:30 p.m.
BUTLER INVITATIONAL
Cathedral Prep vs. Butler, 6:30 p.m.
COWANESQUE VALLEY TIP-OFF TO.
Consolation: Northern Potter vs. Genesee Valley, 6 p.m.
FAIRVIEW TIP-OFF TO.
Seneca vs. Harbor Creek, 6 p.m.
Erie vs. Fairview, 7:30 p.m.
FRANKLIN ELKS TIP-OFF TO.
Oil City vs. Iroquois, 6 p.m.
Cambridge Springs vs. Franklin, 7:30 p.m.
GALETON TIP-OFF TO.
Galeton vs. TBA
KEYSTONE TIP-OFF TO.
Consolation: Clarion vs. Cochranton 6 p.m.
Championship: Keystone vs. DuBois, 7:30 p.m.
LAKEVIEW TIP-OFF TO.
Reynolds vs. General McLane, 6 p.m.
Greenville vs. Lakeview, 7:30 p.m.
LAUREL TIP-OFF
Wilmington vs. Riverside, 6 p.m.
Laurel vs. Mercer, 7:30 p.m.
MARSHA MARSH ROUNDBALL CLASSIC AT MCDOWELL
Championship: McDowell vs. Vision Academy, 2:30 p.m.
MOHAWK TIP-OFF TO.
Championship: Slippery Rock vs. Union (New Castle), 7:30 p.m.
NESHANNOCK TO.
NEW CASTLE TIP-OFF TO.
Consolation: Sharpsville vs. Farrell
RANDY STEBBINS MEMORIAL TO. AT OTTO-ELDRED
Consolation: EIsenhower vs. Portville Central (N.Y.)
Championship: Bradford vs. Otto-Eldred, 7:30 p.m.
REDBANK VALLEY TIP-OFF TO.
Championship: Redbank Valley vs. Bishop McCort, 7:30 p.m.
ROY SANNER TIP-OFF TO. AT ROCKY GROVE
Consolation: Cranberry vs. Titusville
Championship: Rocky Grove vs. Maplewood, 7:30 p.m.
SHARON TIP-OFF TO.
Consolation: Meadville vs. Sharon
Championship: West Middlesex vs. Mars, 7:30 p.m.
SHEFFIELD TIP-OFF TO.
Consolation: North Clarion vs. Port Allegany, 6 p.m.
Championship: Sheffield vs. Saegertown, 7:30 p.m.
UNION CITY TO.
Union City vs. Erie First Christian, 7:30 p.m.
NON-CONFERENCE
Youngsville vs. Forest Area, 12 p.m.
Clarion-Limestone vs. Grove City, 12:30 p.m.
Kennedy Catholic vs. Lincoln Park, 7:30 p.m.
GIRLS
BROOKVILLE TIP-OFF TO.
Consolation: Clarion-Limestone vs. Clearfield vs. 2 p.m.
Championship: Brookville vs. North Clarion 5:30 p.m.
COWANESQUE VALLEY TIP-OFF TO.
Championship: Northern Potter vs. Wellsville, 6 p.m.
FRANKLIN ELKS TIP-OFF AT FRANKLIN
Venango Catholic vs. Franklin, 1:30 p.m.
Iroquois vs. Redbank Valley, 3 p.m.
FORT LEBOEUF TIP-OFF TO.
Consolation: Hickory vs. Chautauqua Lake, 2:30 p.m.
Championship: Fort LeBoeuf vs. Erie, 4 p.m.
GALETON TIP-OFF
Consolation: Austin vs. Galeton, 2:30 p.m.
KISER CLASSIC AT GROVE CITY
Consolation: Mercer vs. Cochranton 6 p.m.
Championship: Grove City vs. Greenville, 7:30 p.m.
HARBOR CREEK TIP-OFF TO.
Consolation: General McLane vs. North East, 6 p.m.
Championship: Fairview vs. Harbor Creek, 7:30 p.m.
JOHNSONBURG TIP-OFF TO.
Consolation: Coudersport vs. Johnsonburg, 6 p.m.
Championship: Ridgway vs. St. Marys, 7:30 p.m.
KARNS CITY TIP-OFF TO.
Consolation: A-C Valley vs. Karns City
Championship: Wilmington vs. DuBois Central Catholic
MEADVILLE TIP-OFF TO.
Consolation: Commodore Perry vs. Meadville
Championship: Union City vs. Seneca
NORTHWESTERN TIP-OFF TO.
Consolation: Saegertown vs. Reynolds
Championship: Corry vs. Northwestern
RANDY STEBBINS MEMORIAL TO. AT OTTO-ELDRED
Consolation: Allegany-Limestone (N.Y) vs. Bradford
Championship: Portville Central (N.Y.) vs. Otto-Eldred
PHILIPSBURG-OSCEOLA TIP-OFF TO.
Curwensville vs. Philipsburg-Osceola, 4:30 p.m.
ROY SANNER MEMORIAL TO. AT ROCKY GROVE
Consolation: Cranberry vs. Titusville, 1 p.m.
Championship: Rocky Grove vs. Oil City, 4 p.m.
SENECA VALLEY TIP-OFF TO.
McDowell vs. Seneca Valley
SLIPPERY ROCK TIP-OFF TO.
Consolation: Mercyhurst Prep vs. Sharpsville, 6 p.m.
Championship: Slippery Rock vs. Mars, 7:30 p.m.
WARREN TIP-OFF To.
Consolation: Jamestown vs. Keystone, 6 p.m.
Championship: Warren vs. Maplewood, 7:30 p.m.
PA/NY BORDER BATTLE AT VILLA MARIA
Villa Maris vs. Cardinal O’Hara (N.Y.), 1:30 p.m.
NON-CONFERENCE
West Middlesex vs. Rochester, 4:30 p.m.